1.jpg

part000001.jpg part0000012.jpg part0000014.jpg part0000015.jpg part0000016.jpg W dniach 8.04.2019 do 12.04.2019 odbył się w Parafialnej Szkole w Żukowie ,Tydzień Ekologiczny z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi przypadającego na 22 kwietnia.

Celem tygodnia ekologicznego było: zapoznanie dzieci z problemami ekologicznymi naszej planety i kształtowanie wrażliwości młodego pokolenia na otaczające nas środowisko, oraz wyrabianie prawidłowych postaw proekologicznych.

W ramach tych dni uczniowie klas 1-8 uczestniczyli wraz z wychowawcami w sadzeniu ozdobnych roślin wiosennych na terenie wokół szkoły.

Ponadto odbyły się liczne konkursy, w których wzięli udział uczniowie wszystkich klas.

Najmłodsi: kl.1-4 przygotowali ekologiczne gazetki w klasach na wybrane tematy związane z ochroną roślin i zwierząt. Uczestniczyli także w konkursie plastycznym na "Najładniejszą ekokoszulkę" wykonaną w szkole na zajęciach plastyki.

Uczniowie klas 5-8, również wzięli udział w konkursie na najciekawszą gazetkę szkolną o tematyce ekologicznej, a ponadto rozwiązywali Quiz Ekologiczny.

Zwycięzcy quizu otrzymali oceny bardzo dobre z przedmiotu biologia i przyroda.

Wszyscy wyłonieni  zwycięzcy konkursów otrzymali bardzo dobre oceny z plastyki, a także na uroczystym apelu pamiątkowe dyplomy i słodycze za udział i zaangażowanie w tygodniu ekologicznym.

W obchody "Tygodnia Ekologicznego" zaangażowali się nie tylko uczniowie ale również wszyscy nauczyciele Parafialnej Szkoły Podstawowej.

 

Program obchodów dni ekologicznych został przygotowany przez nauczycieli: biologii, plastyki i informatyki (Carmen Siedlecka, Beata Ziplińska, Bogusława Szałaga.