2.jpg

Konkurs fotograficzny dla uczniów kl. I-VIII

Sztuka i ja”

Z myślą o amatorach sztuki postanowiłyśmy zorganizować konkurs fotograficzny, który polegać będzie na stworzeniu własnej interpretacji wybranego dzieła sztuki.

Pomysł konkursu został zaczerpnięty z kalifornijskiego Getty Muzeum, które zamknięte w czasie pandemii podjęło wyzwanie nieustannego przybliżania sztuki (przykładowe prace i informacje dot. tworzenia własnych dzieł: http://blogs.getty.edu/iris/getty-artworks-recreated-with-household-items-by-creative-geniuses-the-world-over/#tips).

Zadanie konkursowe

Wybierz swoje ulubione dzieło sztuki, np. obraz, rzeźbę i odtwórz je z dowolnych materiałów.

Do przygotowania pracy konkursowej możesz zaangażować inne osoby, np. rodziców, rodzeństwo. A może na fotografii pojawi się również Twój zwierzak?

Zdjęcie dzieła sztuki zestawcie z oryginałem i wyślijcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 8 czerwca 2021 r. Pamiętajcie, aby w tytule wiadomości podać swoje imię, nazwisko, klasę oraz nazwę zaprezentowanego dzieła sztuki. Liczymy na Waszą kreatywność!

 

Każdy uczeń może przesłać maksymalnie 2 prace konkursowe.

Na zwycięzców czekają nagrody niespodzianki oraz oceny celujące z plastyki i informatyki.

 

 

Aneta Jung

Natalia Kulewska

Bogusława Szałaga