3.jpg

Z uwagi na niedużą liczbę prac konkursowych postanowiliśmy wybrać jedną, najciekawszą pracę. Zwyciężczynią w konkursie „Dziennik z czasów pandemii” została Anna Fryszkowska z klasy VIII, której tekst wzbudził w jury najwięcej emocji. Dziennik jest bardzo ciekawą, osobistą relacją. Poniżej zamieszczamy fragment nagrodzonej pracy.

Ani składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Zapiski z dziennika

16.04.2021 piątek

(…) Moje problemy nie narastają w świecie realnym, lecz w mojej głowie oraz w moim ciele. Chodzi o to, że każdy najmniejszy bodziec ‘daje mi w kość’. Mówię o moim ściśniętym brzuchu, który przerzyna mnie co wieczór. Narasta we mnie coraz większa ochota rozmowy z kimś bliskim (…) Jest słabo. Jest ciężko. (…)

To był ciężki dzień, miałam dużo lekcji, wieczorem zajęłam się odrabianiem prac i nauką matematyki. (…) Czas minął mi bardzo szybko i przyszedł czas na spanie, a więc odłożyłam telefon i położyłam się (…)

 

17.04.2021 sobota

Dzisiaj byłam umówiona z moją przyjaciółką na spotkanie, niestety jest przeziębiona, więc nie spotkamy się. Jestem zła i smutna, bo dawno się nie widziałyśmy i chciałam porozmawiać. (…)

Przynajmniej tutaj mogę napisać, co naprawdę czuję, z większą łatwością. Tęsknie za dawnym światem(…)

 

 

Natalia Kulewska