2.jpg

Zapraszam do udziału w etapie szkolnym tegorocznego XIV Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego - „Świat w czasie pandemii” .

 

Zadanie konkursowe:

Przedstawienie na fotografii zmieniającej się, we współczesnym świecie, rzeczywistości społeczno- kulturowej: konieczności utrzymania reżimu sanitarnego ze szczególnym uwzględnieniem konieczności używania masek i rękawic ochronnych oraz płynów do dezynfekcji, wyludnienie miast i miejsc użyteczności publicznej, kwarantanny, zamknięcie się ludzi w domach i sposoby spędzania przez nich wolnego czasu, rozwój nowych zainteresowań, praca zdalna i zdalne nauczanie, rozwój kontaktów interpersonalnych poprzez technologie informatyczne. Tęsknota i afirmacja przyrodą i naturą; uchwycenie na fotografii piękna i niezwykłości świata roślin i zwierząt, ich środowiska przyrodniczego, zwyczajów, zachowań, umiejętności, dających radość ich obserwatorom. Uchwycenie na fotografii interesujących lub zaskakujących wydarzeń z życia człowieka czasów pandemii oraz otaczającego go świata kultury, polityki, nauki i techniki lub sztuki.

Informacje dodatkowe

Konkurs jest kierowany między innymi do uczniów i nauczycieli (fotografów amatorów) pomorskich szkół podstawowych.

Kategorie:

- uczniowie klas IV – VI,

- uczniowie klas VII – VIII,

- nauczyciele.

 

Etap szkolny

Prace należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 12 lutego 2021 r.

Każdy autor może zgłosić maksymalnie 3 fotografie w rozdzielczości nie mniejszej niż 6 MP (zdjęcia, które zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu konkursu muszą być wywołane na papierze fotograficznym w formacie A4, tj. 21x30cm, nie należy ich oprawiać).

W treści wiadomości e-mail należy podać: imię i nazwisko autora fotografii, tytuł pracy, informację, gdzie i kiedy zdjęcie zostało zrobione.

Zdjęcia mogą być czarno- białe lub barwne.

W konkursie mogą wziąć udział tylko prace wykonane w roku 2020 i 2021, które nigdy wcześniej nie brały udziału w innych konkursach fotograficznych.

Zdjęcia, na których znajdować się będą jakiekolwiek znaki i cyfry (np. data), nie zostaną dopuszczone do udziału w konkursie.

Autorzy zdjęć dla własnego bezpieczeństwa powinni uzyskać imienną zgodę na upublicznianie wizerunku ewentualnych osób trzecich.

 

Kryteria oceny prac:

  • interpretacja tematu-pomysł i kreatywność,

  • walory estetyczne- wykadrowanie, kompozycja.

     

Etap powiatowy konkursu- marzec 2021 r.

Etap wojewódzki- marzec, kwiecień 2021 r.

Wyniki konkursu i lista laureatów oraz prezentacja nagrodzonych prac, zostaną zamieszczone na facebooku i stronie internetowej SP 34 w Gdyni w dniu 16 kwietnia 2021r.

 

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej organizatora: www.sp34gdynia.pl w zakładce szkoła – „konkurs fotograficzny”.

Zachęcam do udziału.

Natalia Kulewska